Ar-Ge, Proje ve Yenilik Desteği

LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle kendini sürekli olarak yenileyen aydınlatma sektöründe Ar-Ge, firmalar için oldukça önemlidir. Aydınlatma Portalı çatısı altında bir araya gelmiş profesyonel ekip, aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu konularında proje geliştiren firmalara Ar-Ge faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır.

01 Şubat 2018 Perşembe, 07:16

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Bir işletmenin başarısında Ar-Ge faaliyetleri önemli rol oynamaktadır. LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle kendini sürekli olarak yenileyen aydınlatma sektöründe de, Ar-Ge firmalar için oldukça önemlidir.

Ar-Ge çalışmaları, bir işletmenin rakiplerine üstünlük kurmasına yardımcı olur. Yeni ürün ve yeni teknojilere olan ilginin hızla artması şirketleri Ar-Ge yapmaya itmiştir. Ar-Ge’ye yapılan harcamalar, bir harcama olarak değil, yatırım olarak görülmelidir. Çünkü, bu alanda başarı elde edildiğinde finansal getirileri oldukça yüksek olacaktır.

Firmaların yapacağı Ar-Ge projeleri için belirli oranlarda devlet desteği de alınabilmektedir.

Aydınlatma Portalı çatısı altında bir araya gelmiş profesyonel ekip, aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu konularında proje geliştiren firmalara Ar-Ge faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır.

Aydınlatma alanında uzun yıllar çalışmış ekip, mekanik tasarımdan, elektriksel tasarıma, ürün prototiplerinin hazırlanmasından, armatürlerin geliştirilmesine, genel aydınlatmalardan köprü aydınlatmaları gibi çok renkli dekoratif aydınlatma projelerine kadar geniş bir yelpazede firmalara destek olmaktadır.

Hizmet kalemleri aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • Aydınlatma armatürü üretimi metotları, ilgili standartlar ve testlerin nasıl yapılacağına dair eğitimler,
  • EN60598 ve LM79-08 kapsamında aydınlatma armatürleri testleri,
  • TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansı Ar-Ge projelerin yazılması ve yürütülmesi konusunda destek olunması,
  • Üretilen aydınlatma armatürleri için gerekli aydınlatma laboratuvar kapsamının değerlendirilmesi ve ilgili cihazların seçimi,
  • ISO 17025 eğitimi, prosedür ve talimatların hazırlanması,
  • Akreditasyon kapsamında gerek duyulan eksik cihazların seçimi ve yönlendirmesi,
  • Aydınlatma hesaplamaları yapılabilmesi için (DIALux ve Relux kullanılarak) sokak aydınlatma hesabı, fabrika aydınlatma hesabı ve tünel aydınlatma hesabı yapılması,
  • Otomasyon projeleriniz için keşif listesi çıkarılması ve projenin yapılabilmesi için destek olunması.

Bunun dışındaki talepleriniz için de size destek olmaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi edinmek ve ekibimizden destek almak için iletişim formu aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İçerik Önerileri

Aydınlatma Portalı’nda Mayıs Ayının En Çok Okunanları Mayıs ayı içerisinde 4.429 kişi Aydınlatma Portalı'nı ziyaret etti. Ziyaretlerin yüzde 87'si Türkiye'den, %3'ü Rusya'dan, %2'si Amerika'dandı. Türkiye'de ise en çok ziyaret gönderen şehir %38 oranı ile İstanbul oldu. İstanbul'u Ankara, İzmir ve Adana takip etti.
Full LED Expo Full LED Expo, iç mekan LED aydınlatmalar için düzenlenen bir fuar organizasyonudur. Endüstriyel aydınlatma, mazağa aydınlatma, sağlık tesisleri ve konut uygulamaları gibi aydınlatmanın tüm kullanımları ve uygulamaları, bu 2 günlük konferans süresince tartışılacaktır.
Aydınlatma Tasarımcıları Ekimde Buluşuyor 5 günlük Uluslararası Aydınlatma Tasarım Atölyasi Yunanistan’ın Kea Adası’nda yapılacak. 2016 ekim ayında gerçekleşecek atölye çalışmaları; doğal gece ışığını, karanlık fikirli aydınlatma tasarımlarını öğretecek. Tasarımcının yenilikçi keşfetme becerilerini açığa çıkaracak ve kendi yeteneklerini de...
GE Aydınlatma Birimini Satıyor Mu? GE, yüzyılı aşkın bir süre önce ilk enkandesan lambanın mucidi Thomas Edison tarafından kuruldu. Ampulü icat eden ve başarılı bir şekilde pazarlayan şirketin, aydınlatma bölümünü satmak için plan yaptığı bildirildi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *