Aydınlatma Tasarımcısı Nedir?

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Işık, çeşitli ve sürekli değişen disiplinlere hakim olmayı gerektiren teknik olarak zor, ancak şaşırtıcı bir araçtır. Bir aydınlatma tasarımı uygulaması, aydınlatma tasarımı ve uygulanmasına ilişkin sanatı ve bilimleri entegre eder.

Aydınlatma tasarımı mimari ve elektrik mühendisliği alanlarında doğal ışık, elektrik ışığı veya ikisini de içeren aydınlatma sistemlerinin, insanın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmasıyla ilgilenen bir alandır.

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

Aydınlatma tasarımı ve simülasyon yazılımları hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıda yer alan içeriğimize göz atabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.gen.tr/aydinlatma-tasarimi-simulasyon-yazilimlari.html

Aydınlatma tasarımcılarına özel sertifika programlarını incelemek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.gen.tr/aydinlatma-tasarimcilarina-ozel-sertifika-programlari.html

İçerik Önerileri

Spor Salonu Aydınlatması Modern bir spor salonu oluştururken yüksek performanslı aydınlatma gereklidir. Tamlite Aydınlatma uzmanı Colin Lawson'a göre bir spor salonunu aydınlatırken veya mevcut aydınlatma planını değiştirirken sekiz şeye dikkat etmeniz gerekiyor.
Restoranlarda Aydınlatma Tasarımı Aydınlatma keyifli bir yemek deneyimi için önemlidir. Mükemmel servis, harika iç mekan ve lezzetli yiyecekler bile zayıf ve konforsuz bir aydınlatmanın verdiği rahatsız edici ortamı telafi edemez.
En İyi Aydınlatma Tasarımcılarının Ortak Özellikleri Yaratıcı aydınlatma tasarımı her zaman ilham verici değildir. Aydınlatma çoğu zaman sanattır, bazen de dünya çapındaki projeleri zamanında teslim etmek için iyi alışkanlıkların bir araya getirilmesidir. Şimdi tüm detayıyla mesleğin önde gelenlerinin keskin uygulamalarını inceleyelim....
Spor Salonu (Fitness Merkezi) Aydınlatması Nasıl Yapılır? Spor salonları özel aydınlatma gereksinimlerine sahiptir. Kullanıcıları güvende ve odaklanmış tutmak için iyi bir aydınlatma gereklidir. Fitness merkezi olarak çalışan spor salonlarında, 200-300 lüks aralığında bir aydınlatma seviyesi 0,8 ortalama düzgünlük değeriyle birlikte istenmektedir....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *