Aydınlatma Tasarımcısı Nedir?

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Işık, çeşitli ve sürekli değişen disiplinlere hakim olmayı gerektiren teknik olarak zor, ancak şaşırtıcı bir araçtır. Bir aydınlatma tasarımı uygulaması, aydınlatma tasarımı ve uygulanmasına ilişkin sanatı ve bilimleri entegre eder.

Aydınlatma tasarımı mimari ve elektrik mühendisliği alanlarında doğal ışık, elektrik ışığı veya ikisini de içeren aydınlatma sistemlerinin, insanın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmasıyla ilgilenen bir alandır.

Aydınlatma tasarımcıları hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda ışıklarla üretilen işlevsellik ve estetik uzmanlardır. Aydınlatma tasarımcıları, bir tasarım ekibinin parçası olarak çalışırlar. Profesyonel aydınlatma tasarımcıları, mimari ve peyzaj projelerine övgü ve hassas tasarım tekniği getirir.

Aydınlatma tasarımı ve simülasyon yazılımları hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıda yer alan içeriğimize göz atabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.gen.tr/aydinlatma-tasarimi-simulasyon-yazilimlari.html

Aydınlatma tasarımcılarına özel sertifika programlarını incelemek için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.aydinlatma.gen.tr/aydinlatma-tasarimcilarina-ozel-sertifika-programlari.html

İçerik Önerileri

Aydınlatma Tasarımcılarına Özel Sertifika Programları Yeteneklerinizi onaylatmak için fırsat kollayan deneyimli bir aydınlatma tasarımcısı mısınız? O halde belki de bir sertifika programına başvurmayı düşünmelisiniz. Bu konuda oldukça geniş seçenekler var. Bu seçeneklerin hepsi de özgeçmişinize değer katar ve bir profesyonel olarak yeterliliklerinizi y...
Restoranlarda Aydınlatma Tasarımı Aydınlatma keyifli bir yemek deneyimi için önemlidir. Mükemmel servis, harika iç mekan ve lezzetli yiyecekler bile zayıf ve konforsuz bir aydınlatmanın verdiği rahatsız edici ortamı telafi edemez.
Aydınlatmada Enerji Kaybı Yanlış ışık kaynağı seçimi ile enerji kaybı çoğu kez %80~85 olabilmekte, değişik nedenlerle yararlanılamayan ışık akısı oranı ise %90'a ulaşabilmektedir. Her iki kaybın birlikte olması aydınlatmada enerji kaybının akıl almaz oranlara ulaşmasına neden olabilmektedir.
Akaryakıt İstasyonlarında Aydınlatma Tasarımı Akaryakıt istasyonlarında aydınlatma bölgeleri nelerdir? Hangi marka aydınlatma armatürleri tercih edilir? Kanopi altında aydınlatma seviyeleri ne olmalıdır? Çevre ve market aydınlatması nasıl yapılır?
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *