OSRAM Standında Neler Oldu?

IstanbulLight fuarı tüm heyecanıyla sürerken OSRAM, bir anda fuarın en çok konuşulan standı galine geldi. Fuarın ikinci gününde, stantta bulunan OSRAM logosun LED’leri arıza yapınca, bu durum bir fotoğraf karesine yansıdı ve sosyal medyada hızla yayıldı.

02 Ekim 2017 Pazartesi, 11:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

IstanbulLight fuarı tüm heyecanıyla sürerken OSRAM, bir anda fuarın en çok konuşulan standı galine geldi. Fuarın ikinci gününde, stantta bulunan OSRAM logosun LED’leri arıza yapınca, bu durum bir fotoğraf karesine yansıdı ve sosyal medyada hızla yayıldı.

OSRAM, IstanbulLight fuarında onuncu salon, A-100 nolu alanda gösterlişli bir stantta ziyaretçilerini ağırladı. Ancak fuarın ikinci gününde bir talihsizlik yaşandı ve OSRAM logosunu oluşturan kutu harflerden biri olan R’nin içine yerleştirilmiş LED aydınlatmaların bir kısmı arıza yaptı.

Bu durum ziyaretçilerin dikkatinden kaçmazken, bir fotoğraf karesiyle sosyal medyaya taşındı.

Münih merkezli OSRAM, 100 yılı aşkın bir tarihe sahip ve dünya çapında önde gelen bir aydınlatma üreticisi. OSRAM‘ın portföyü kızılötesi, LED, lazer aydınlatma gibi yarı iletken teknolojilere dayanan yüksek teknoloji uygulamalardan, bina ve şehirlerde akıllı aydınlatma çözümlerine kadar uzanıyor.

Bilindiği gibi LED’ler uzun ömürlü ışık kaynakları olsa da, bir LED aydınlatma sisteminin ömrünü etkileyen pek çok etken var. Bu etkenler göz ardı edildiğinde, kısa sürede olumsuz durumlarla karşılaşılabiliyor.

Söz konusu arızanın stant kurulumunu yapan firmadan kaynaklandığı belirtildi. OSRAM yetkilileri ilgili firma ile irtibata geçerek sorunun derhal düzeltilmesini talep etti.

Fuarın üçüncü gününde ise, stantta bulunan OSRAM logosunun aydınlatmalarındaki arıza giderilmişti.

İçerik Önerileri

İthal Aydınlatma Ürünleri Gümrükte Testten Geçemedi Bugüne kadar belge üzerinden denetlenen ithal ürünler, Temmuz ayından itibaren bakanlık tarafından teste tabi tutulmaya başlandı. Sadece 2 ayda gümrüklere gelen 27 milyon üründen 3 bine yakın numune alınarak test edildi. Aydınlatma ürünlerinin üçte biri testten geçemedi.
Yol Aydınlatması Otomasyon Sistemlerinde Enerji Verimliliği Projesi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri (İSBAK) Şirketi ortaklığı ile geliştirilen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekli Yol Aydınlatması Otomasyon Sistemlerinde Enerji Verimliliği projesi Yaşar Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Verimlilik Haft...
Aydınlatma Sektöründeki Fuarlar Tek Çatı Altında Toplandı AGID Başkanı Fahir Gök, LightWorld TV'ye yaptığı açıklamada, artık Türkiye genelinde her yıl tek bir aydınlatma fuarı yapılacağını belirtti. Gök, İstanbulLight'ın bu birleşme ile hem bölge hem de ülke için önemli bir noktaya taşınacağını ifade etti.
Eczanelere LED Aydınlatma Yasağı Geldi Bu düzenleme ile, eczanelerin aynı standartta tabelalar kullanması amaçlanıyor. Yeni açılan tüm eczaneler bu düzenlemeye uygun tabela yaptırmak zorunda, mevcut eczaneler de 2 sene içerisinde değişiklik yapmalı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *