“Pavyonlar Caddesi’ne Döndü”

Düzce’de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

23 Ağustos 2017 Çarşamba, 08:00

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Düzce‘de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

Yerel basın kuruluşu Öncü Haber, mikrofonu vatandaşlara uzattı ve fikirlerini aldı. Bölge sakinleri ikiye bölünmüş durumda, kimi olumlu düşüncülerini ifade ederken, kimi sert söylemleriyle eleştiri oklarını belediye yetkililerine yöneltti.

Mikrofonun uzatıldığı Ali Yüksek, aydınlatmaları beğeniyor. Ancak bu caddenin canlı bir meydan olduğunu, bu tür aydınlatmaların farklı bir alanda yapılması gerektiğini düşünüyor.

Bölge sakinlerinden Hüseyin Özer ve Cevat Çatalbaş da ışıklandırma çalışmalarını beğeniyor.

Emine Çatalbaş isimli vatandaş ise, aydınlatmaları görsel olarak güzel ancak böyle bir yatırımın gereksiz olduğunu düşünüyor. Burak İnanç’ta bu bütçenin daha güzel yatırımlara harcanması gerektiğini düşünüyor.

Mikrofon uzatılan vatandaşlardan birisi Adnan Kaçar ise, “Aydınlatmaları hiç iyi görmüyorum, dinimizde israf haram. Düzce’nin ana caddesi olan, kalbi olan bir caddenin trafiğe kapatılmasını da tasvip etmedim. Esnaf da memnun değil, bu ışıkların ekonomik ömrü uzun değil, bir yağmur, bir fırtına görsün bunlar zaten gidici. Burası Şanzalize Bulvarı’na döndü, yani affedersiniz Pavyonlar Caddesi’ne döndü. Ben tasvip etmiyorum. Dinimizde israf haram, bu kadar parayı borçlu bir belediye neon ışıklarına gömmemesi lazım.” diyor.

İnternet sitesindeki habere gelen yorumlarda (ekran görüntüsü) tek bir direk için 8.500 TL ödendiği iddia edildi.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan LED aydınlatma çalışmaları bölge sakinlerini ikiye bölmüş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

İçerik Önerileri

LED Sokak Aydınlatmaları Kıbrıs’ı Memnun Etmedi Halkın Sesi (Kıbrıs) gazetesinin haberine göre; bir süre önce Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu tarafından ihale ile sokak aydınlatmalarının LED armatürler ile değiştirilmesi yetersiz aydınlatma sorununu ortaya çıkardı.
Sokak Armatürleriyle Sıradışı Bir AVM Aydınlatması Ankara'da büyük bir alışveriş merkezi aydınlatma konusunda yetersizlikten şikayetçiydi. Mimarların aklına bir fikir geldi ve alışveriş merkezi içine direkler ve LED'li sokak armatürleri yerleştirildi. Yol aydınlatması için tasarlanmış armatürler başta aydınlatma sorununu çözmüş gibi görünse de başka...
Düzce’de Binalara Güneş Enerjili Kapı Numaraları Takıldı Düzce Belediyesi şehir merkezindeki binalara enerji tasarruflu özel kapı numaraları takılması için çalışmalara başladı. Yeni kapı numaraları enerjisini bünyesine entegre olan güneş panellerinden alıyor.
İstanbul Anadolu Yakası’na 10 Milyon TL Aydınlatma Yatırımı İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre; İstanbul Anadolu Yakası'nda 2015 yılı içerisinde 4.6 milyon TL aydınlatma yatırımlarına harcandı, bu tutarın 2016 yılında 6 milyon TL seviyelerine çıkarılacağı ifade edildi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *