Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

20 Ekim 2017 Cuma, 11:59

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

Pelsan Aydınlatma, üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde hizmete girecek olan Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi’nin açılış günü mutluluğunu 23 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de değerli katılımcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Aydınlatma konusunun üniversitelerin ders müfredatlarında daha geniş bir içerikle yer alması ve mevcut eğitim merkezlerinin geliştirilmesi amacıyla çıkılan bu yolda, geçtiğimiz yıllarda Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü ve Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü bünyesinde yer alan eğitim merkezini hizmete sunan Pelsan, üniversitelerde aydınlatma konusunda yüksek donanıma sahip eğitim merkezleri kurulmasını sosyal bir sorumluluk olarak kabul etmiştir.

Gün geçtikçe hızlı bir ilerleme gösteren aydınlatma teknolojileri konusunda farkındalık oluşturabilmek ve üniversiteler bünyesinde aydınlatma konusunda yapılacak olan çalışmaları teşvik edebilmek amacı ile geliştirilen bu merkez oldukça dolu bir içeriğe sahip. Aydınlatma için gerekli olan ürün ve ekipmanlar olarak; iç ve dış mekân aydınlatma armatürleri, lambalar, sensörler ve LED ışık kaynakları ile ekipmanları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aydınlatmanın görme üzerinde yarattığı etkileri tespit edebilmek amacıyla kullanılan Stroboskopik Etki Ölçüm Cihazı, ışık kaynaklarının çeşitli karakteristik değerlerini ölçümlenebilmesi amacıyla kullanılan Ulbricht Küresi bulunmaktadır. Işık kaynaklarının ve yardımcı elemanların incelenmesi, karakteristik değerlerinin belirlenebilmesi ve yorumlanabilmesi amacıyla oluşturulan 4 adet deney masası, aydınlatma otomasyon sistemi ve çeşitli ölçüm cihazları da eğitim merkezi içerisindeki yerini almıştır.

İçerik Önerileri

Arlight Aydınlatma Laboratuvarı Akreditasyonunu Genişletti Arlight, 2014 yılından beri sahip olduğu Türkak TS EN ISO/IEC 17025:2012 Akreditasyonunu, 2016 yılında da hız kesmeden genişletmeye devam ediyor.
Kelvin Aydınlatma 2018 Yılı Ürün Kataloğunu Yayınladı Kelvin Aydınlatma, geliştirdiği ürünlerde kalite ve enerji verimliliği anahtarlarını ön planda tutuyor. Firma, Ar-ge çalışmalarını artırarak, bilimsel çalışmaları destekleyerek büyümeye devam ediyor. Modern ve mimarı aydınlatma yapısına uygun LED'li dış mekan aydınlatma ürünleri üretimi yapan Kelvin...
Üniversite Öğrencileri Pelsan Fabrikasını Ziyaret Etti Pelsan Aydınlatma üniversiteler ile işbirliği kapsamında Fatih Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği Öğrencileri ile fabrika binasında bir araya geldi. 04.05.2016 tarihinde gerçekleştirilen ziyarete 30 öğrenci ve ilgili bölüm hocaları katıldı.
Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor Önceki yıla göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile sıfır karbon salınımı hedefine önem veren Philips, gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *