Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

20 Ekim 2017 Cuma, 11:59

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

Pelsan Aydınlatma, üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde hizmete girecek olan Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi’nin açılış günü mutluluğunu 23 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de değerli katılımcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Aydınlatma konusunun üniversitelerin ders müfredatlarında daha geniş bir içerikle yer alması ve mevcut eğitim merkezlerinin geliştirilmesi amacıyla çıkılan bu yolda, geçtiğimiz yıllarda Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü ve Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü bünyesinde yer alan eğitim merkezini hizmete sunan Pelsan, üniversitelerde aydınlatma konusunda yüksek donanıma sahip eğitim merkezleri kurulmasını sosyal bir sorumluluk olarak kabul etmiştir.

Gün geçtikçe hızlı bir ilerleme gösteren aydınlatma teknolojileri konusunda farkındalık oluşturabilmek ve üniversiteler bünyesinde aydınlatma konusunda yapılacak olan çalışmaları teşvik edebilmek amacı ile geliştirilen bu merkez oldukça dolu bir içeriğe sahip. Aydınlatma için gerekli olan ürün ve ekipmanlar olarak; iç ve dış mekân aydınlatma armatürleri, lambalar, sensörler ve LED ışık kaynakları ile ekipmanları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aydınlatmanın görme üzerinde yarattığı etkileri tespit edebilmek amacıyla kullanılan Stroboskopik Etki Ölçüm Cihazı, ışık kaynaklarının çeşitli karakteristik değerlerini ölçümlenebilmesi amacıyla kullanılan Ulbricht Küresi bulunmaktadır. Işık kaynaklarının ve yardımcı elemanların incelenmesi, karakteristik değerlerinin belirlenebilmesi ve yorumlanabilmesi amacıyla oluşturulan 4 adet deney masası, aydınlatma otomasyon sistemi ve çeşitli ölçüm cihazları da eğitim merkezi içerisindeki yerini almıştır.

İçerik Önerileri

Pelsan Aydınlatma Başarılı Projeleri Ödüllendirdi İ.B.B. Prof. Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde 30 Mart'ta gerçekleştirilen törende başarılı proje ve proje sahipleri ödüllendirildi.
Vestel LED Aydınlatma Alanında Büyümek İstiyor Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan Ekonomist dergisine yaptığı açıklamada LED aydınlatma alanında büyümeyi hedeflediklerini belirtti.
Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor Önceki yıla göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile sıfır karbon salınımı hedefine önem veren Philips, gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.
LG’den Aydınlatma İçin 123 Milyon Dolar OLED Yatırımı Nikkei'nin haberine göre; LG Display 2017 yılının ilk yarısınında OLED panel üretimi için 123 milyon Dolar yatırım yapacak.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *