TSE Uzmanlarına Rüşvet Operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ne bir ihbar mektubu ulaştı. Bu ihbarda Türk Standartları Enstitüsü’nde (TSE) rüşvet çetesi oluştuğu, yolsuzluk yaparak kamu imkanlarının kötüye kullanıldığı belirtildi. İhbarı değerlendiren polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

09 Ekim 2017 Pazartesi, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şubesi‘ne bir ihbar mektubu ulaştı. Bu ihbarda Türk Standartları Enstitüsü‘nde (TSE) rüşvet çetesi oluştuğu, yolsuzluk yaparak kamu imkanlarının kötüye kullanıldığı belirtildi. İhbarı değerlendiren polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

TSE’de rüşvet karşılığında belgelendirme yapan, numune alımında ve üretim yeri incelemelerinde usulsüzlük yaptığı tespit edilen çete çökertildi. Çetenin rüşvet aldığı firmaların denetimlerini kolaylaştırdığı tespit edildi.

Dört ilde eş zamanlı olarak yapılan teknik takipte pazarlık buluşmaları kayıt altına alındı.

Mahkeme kararı jet hızıyla çıktı ve TSE çalışanları adım adım izlendi. Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Yozgat‘ta yapılan takipte TSE’de işletilen rüşvet çarkı gün yüzüne çıkartıldı.

Çete üyesi TSE çalışanlarının, üretim yerlerine gitmeden üretim yeri inceleme evraklarını düzenledikleri, numune alma işini firmalara bıraktırarak devleti zarara uğrattıkları belirlendi. Kalite belgelerinin de usulsüz olarak düzenlendiği tespit edildi.

TSE Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen raporda da TSE çalışanlarının firma sahiplerinden rüşvet aldığı belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın aldığı karar doğrultusunda TSE’de uzman olarak çalışan 12 kişi gözaltına alındı.

Piyasaya sürülen kalitesiz, güvenlik riski bulunan ürünler yüzünden belki de pek çok kullanıcı tehlike altında. Bu ürünlerle ilgili bir liste yayınlanacak mı, bu listede ürünler yer alacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İçerik Önerileri

ODTÜ’lü Ekibe A’ Design Award Aydınlatma Kategorisinde Tasarım Ödülü Karayollarında kullanılan LED aydınlatmalara modüler bir yaklaşım ile farklı ihtiyaçlara hızlı çözümler sunabilmek için tasarlanan "Wave LED Aydınlatma Sistemi" isimli proje Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri kategorisinde A’Design Award almaya hak kazandı.
Avrasya Tüneli’ne Türk Mimarisine Uygun Aydınlatma Tasarımı Avrasya Tüneli'nin iç mimarisinde uygulanan aydınlatma teknikleri geleneksel Türk mimarisinden gelen motiflerle İstanbul'un kimliğini yansıtıyor.
OSRAM Standında Neler Oldu? IstanbulLight fuarı tüm heyecanıyla sürerken OSRAM, bir anda fuarın en çok konuşulan standı galine geldi. Fuarın ikinci gününde, stantta bulunan OSRAM logosun LED'leri arıza yapınca, bu durum bir fotoğraf karesine yansıdı ve sosyal medyada hızla yayıldı.
İthal Aydınlatma Ürünleri Gümrükte Testten Geçemedi Bugüne kadar belge üzerinden denetlenen ithal ürünler, Temmuz ayından itibaren bakanlık tarafından teste tabi tutulmaya başlandı. Sadece 2 ayda gümrüklere gelen 27 milyon üründen 3 bine yakın numune alınarak test edildi. Aydınlatma ürünlerinin üçte biri testten geçemedi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *