TTAF Scorpius Dot LED İncelemesi

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

29 Eylül 2017 Cuma, 07:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

Scorpius, TTAF Elektronik firmasının tescilli markası. Scorpius’un 24V DC ve 220V AC gerilim ile çalışan iki farklı modeli var.

Bu modeler de ışık rengine göre kendi içinde 7’ye ayrılıyor. Renk seçenekleri arasında; sıcak beyaz, soğuk beyaz, kırmızı, mor, mavi, yeşil, ve amber var.

Işığın renklendirilmesi, TTAF’ın LED ampullerinden alışık olduğumuz şekilde, gövde üzerindeki çıkarılabilir kapak ile sağlanıyor.

Kapak ile gövde arasında da bir conta bulunuyor. Ürün sayede dış mekan kullanımına uygun hale getiriliyor.

Scorpius, yüksek görünürlük sağlıyor, estetik ve dayanıklı, düşük maliyet ve enerji tasarrufu avantajı sunuyor. Bu sayade dış mekan aydınlatmalarında ideal ve sık tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Termal ve mekanik darbalere karşı dayanıklı gövde, suya ve toza karşı IP67 sınıfı koruma sağlıyor.

Gövde üzerinde elektriksel bağlantıları gerçekleştirmek için IP68 standartlarında konnektörler yer alıyor. Yine gövde üzerinde montaj delikleri bulunuyor. Bu delikler sayesinde her yüzeye kolayca monte edilebiliyor.

TTAF Elektronik, iki modül arasındaki bağlantı için istenilen boyda soketli kablo üretimi yapabileceğini belirtiyor.

Ürünün iki gerilim seçeneğiyle satışa sunulduğundan bahsetmiştim. 220V AC gerilimde çalışan 80 adet Scorpius, ışıkta herhangi bir kayıp yaşamadan, güvenli bir şekilde kablo yardımıyla arka arkaya eklenebiliyor. Bu sayı 24V DC seçeneğinde ise 50 adet olarak belirtiliyor.

Scorpius’un fotometrik ölçüm raporları ve LTD dosyaları da üretici tarafından sunuluyor. Örneğin, soğuk beyaz renkteki 24V Scorpius 95 lümen/Watt etkinlik faktörüne ulaşabiliyor. CRI değeri ise 80’in üstünde. Güç tüketimi ise sadece 2,4W. 220V Scorpius ise, 90 lümen/Watt performans gösteriyor. CRI değeri yine 80’in üzerinde. Güç tüketimi ise 6,5W seviyesinde.

Bize gelen numuneler 220V AC gerilimle çalışan 4 farklı renkte ürünlerdi. Hepsi aynı anda yanarken şebekeden 25,5W güç çekiyor. Bu da ürün başına 6,4W anlamına geliyor ve üreticinin belirttiği değer ile örtüşüyor.

Işık dağılımları, fotometrik ölçüm sonuçları ve ürün hakkında diğer bilgiler için aşağıdaki bağlantıları kullanarak üreticinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.ttafaydinlatma.com/categories/dis-ortam/313/dot-led-scorpius/561/

Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir, destek ve talepleriniz için doğrudan TTAF Elektronik yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

Xiaomi Yeelight RGBW Akıllı LED Lamba İncelemesi Akıllı telefonlarla kontrol edilebilen, parlaklığı ayarlanabilen, rengi değiştirilebilen; tüm bu özelliklere ek olarak enerji tasarrufu sağlayan akıllı LED lambalar düşen fiyatları ile daha erişilebilir hale geldi ve evlerimize girmeye başladı. Xiaomi'nin dahili Wi-Fi modüllü E27 duylu akıllı LED la...
Magic Blue UU Bluetooth LED Lamba İncelemesi Uygulama kontrolü, 16 milyon renk, zamanlama, sahne, enerji tasarrufu, parlaklık ayarı gibi özellikler sunan Bluetooth özellikli ekonomik akıllı aydınlatma Magic Blue LED Lamba'yı inceliyoruz.
Vestel LED Lamba İncelemesi Soğutucu metal gövdesi ile dikkat çeken Vestel LED Lamba’yı inceliyoruz. Vestel’in bu LED lambası 35.000 saat çalışma ömrü, %80 enerji tasarrufu ve 2 yıl değişim garantisi sunuyor.
Philips LED Lamba İncelemesi Geçtiğimiz günlerde en çok satılan LED lambalarla ilgili inceleme yapacağımız Aydınlatma Portalı’nın sosyal medya hesaplarında duyurulmuştu. Testimize ilk olarak Philips’in CorePro modeli LED lambası ile başlıyoruz. Bakalım kutu üzerindeki değerler doğru mu? Bu ürün ev kullanıcılarına hitap ediyor m...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *