TTAF Scorpius Dot LED İncelemesi

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

29 Eylül 2017 Cuma, 07:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

Scorpius, TTAF Elektronik firmasının tescilli markası. Scorpius’un 24V DC ve 220V AC gerilim ile çalışan iki farklı modeli var.

Bu modeler de ışık rengine göre kendi içinde 7’ye ayrılıyor. Renk seçenekleri arasında; sıcak beyaz, soğuk beyaz, kırmızı, mor, mavi, yeşil, ve amber var.

Işığın renklendirilmesi, TTAF’ın LED ampullerinden alışık olduğumuz şekilde, gövde üzerindeki çıkarılabilir kapak ile sağlanıyor.

Kapak ile gövde arasında da bir conta bulunuyor. Ürün sayede dış mekan kullanımına uygun hale getiriliyor.

Scorpius, yüksek görünürlük sağlıyor, estetik ve dayanıklı, düşük maliyet ve enerji tasarrufu avantajı sunuyor. Bu sayade dış mekan aydınlatmalarında ideal ve sık tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Termal ve mekanik darbalere karşı dayanıklı gövde, suya ve toza karşı IP67 sınıfı koruma sağlıyor.

Gövde üzerinde elektriksel bağlantıları gerçekleştirmek için IP68 standartlarında konnektörler yer alıyor. Yine gövde üzerinde montaj delikleri bulunuyor. Bu delikler sayesinde her yüzeye kolayca monte edilebiliyor.

TTAF Elektronik, iki modül arasındaki bağlantı için istenilen boyda soketli kablo üretimi yapabileceğini belirtiyor.

Ürünün iki gerilim seçeneğiyle satışa sunulduğundan bahsetmiştim. 220V AC gerilimde çalışan 80 adet Scorpius, ışıkta herhangi bir kayıp yaşamadan, güvenli bir şekilde kablo yardımıyla arka arkaya eklenebiliyor. Bu sayı 24V DC seçeneğinde ise 50 adet olarak belirtiliyor.

Scorpius’un fotometrik ölçüm raporları ve LTD dosyaları da üretici tarafından sunuluyor. Örneğin, soğuk beyaz renkteki 24V Scorpius 95 lümen/Watt etkinlik faktörüne ulaşabiliyor. CRI değeri ise 80’in üstünde. Güç tüketimi ise sadece 2,4W. 220V Scorpius ise, 90 lümen/Watt performans gösteriyor. CRI değeri yine 80’in üzerinde. Güç tüketimi ise 6,5W seviyesinde.

Bize gelen numuneler 220V AC gerilimle çalışan 4 farklı renkte ürünlerdi. Hepsi aynı anda yanarken şebekeden 25,5W güç çekiyor. Bu da ürün başına 6,4W anlamına geliyor ve üreticinin belirttiği değer ile örtüşüyor.

Işık dağılımları, fotometrik ölçüm sonuçları ve ürün hakkında diğer bilgiler için aşağıdaki bağlantıları kullanarak üreticinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.ttafaydinlatma.com/categories/dis-ortam/313/dot-led-scorpius/561/

Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir, destek ve talepleriniz için doğrudan TTAF Elektronik yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

Megaman LED Lamba İncelemesi Ürün incelemeleri serimize, Megaman markasının 10W güç tüketimine sahip, 810 lumen LED lambası ile devam ediyoruz. Yapı marketlerde satılan bu lamba evimizde kullanmak üzere doğru bir tercih mi?
TTAF Renkli LED Ampul İncelemesi Her türlü iç ve dış mekan dekoratif aydınlatma uygulamaları için geliştirilen TTAF LED Ampul incelenmek üzere bize ulaştı. TTAF LED Ampul, değiştirilebilir kapak sayesinde ise farklı renklerde aydınlatma sağlanabiliyor.
TTAF Volans Lineer LED İncelemesi Cephe aydınlatmalarına modern bir çizgi katan Lineer LED armatürleri, artık pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda uzun ömür beklentisinin yanında, suya, toza karşı dayanıklılığa, çizgi şekilde ve kesintisiz bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. TTAF’nin bu ihtiyaçlara cevap vermek için g...
Xiaomi Yeelight Akıllı LED Lamba İncelemesi Daha önce renkli olanını incelediğimiz Yeelight'ın beyaz renkte, tam olarak 4000K renk sıcaklığında ışık veren, modelini inceliyoruz. Renklisi varken bu modeli cazip yapan şey fiyatı, Yeelight sayesinde 12$ bütçe ile akıllı aydınlatma ile tanışabiliyorsunuz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *