Tüketicilerin Tercihi Philips LED Lamba Oldu

Aydınlatma Portalı’nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 54’ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22’sini, Vestel ise yüzde 13’ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

07 Şubat 2018 Çarşamba, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma Portalı‘nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı.

Katılımcıların yüzde 54‘ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22‘sini, Vestel ise yüzde 13‘ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

Evinize LED lamba alırken hangi markayı tercih edersiniz?” sorusunu tüketicilere yönelten anket, Aydınlatma Portalı tarafından ikinci kez düzenlendi. Bir önceki ankete 221 kişi katılmış, yine Philips birinci seçilmişti. Bu yıl düzenlenen ve 7 gün boyunca oylamaya açık tutulan ankete de 554 kişi katıldı.

Anketi, Philips birinci, Osram ikinci, Vestel ise üçüncü sırada tamamladı. Diğer’in en az oy alan seçenek olması, ev kullanıcıları için LED lamba pazarını bu üç markanın domine ettiği şeklinde yorumlandı.

Tüketicilerin tercihlerinin araştırıldığı bu anketin seçenekleri, online mağazalardaki satış rakamlarına göre hazırlandı. Anket için 4 seçenek sınırı olduğundan, en çok satan 3 marka ankete dahil edildi. Diğer markalar ise diğer seçeneği altında oylamaya sunuldu.

Aydınlatma Portalı geçtiğimiz aylarda düzenlediği anket ile Yılın Aydınlatma Firması‘nı seçmişti. Düzenlediği bu son anketle de Tüketicilerin LED Lamba Tercihi‘ni araştırdı. Her ay 20.000‘in üzerinde tüketicinin ziyaret ettiği Aydınlatma Portalı, önümüzdeki süreçte benzer anketlerle tüketici araştırmalarına devam edecek.

Ankete katılarak araştırmamıza katkı sağlayan tüm ziyaretçilerimize ve takipçilerimize teşekkür ederiz.

İçerik Önerileri

Jet Lag Etkisini Azaltan LED Gözlük Tasarlandı Osram ve Alman Kayak Birliği (DSV) özellikle uçak yolcuları için LED gözlük geliştirdiklerini duyurdu. Gözlük, sirkadiyen ritimleri uygulayan yüksek ışık akısıyla, kullanıcıların farkında ve uyanık kalmasını sağlayarak jet lag etkisinin daha hızlı atılmasına yardımcı olacak....
LED Aydınlatma Dönüşümünde Yapılan 10 Yaygın Hata Kötü bir LED aydınlatma tedarikçisi tarafından kandırılmayın ve sizin için uygun olmayan bir kurulum yapmayın. Yazılarımızı takip ederek aydınlatma dönüşümlerinde yaşanan yaygın 10 hatadan kaçının. Aydınlatmanızı yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? Çoğu kişinin LED aydınlatma ile ilgili yaptığı 10 hatayı ...
Güvensizliği Tespit Edilen LED Aydınlatma Ürünleri İçin Toplatma Kararı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, tehlike yarattığı gerekçesiyle 43 ürün için toplatma kararı aldı. Yayınlanan listede bazı markaların LED'li aydınlatma armatürleri ve LED lambaları da yer alıyor. Toplatma kararı alınan ürünlerden ellerinde bulunanların, üretici firmaya başvuruda bulunması gerek...
Yılın Aydınlatma Firması Anketi’ne Kayıtlar Başladı Yılın Aydınlatma Firması, her ay on binlerce kişinin ziyaret ettiği Aydınlatma Portalı'nda, 7 gün sürecek ankette ziyaretçilerin oylarıyla belirleniyor. Sektörün önde gelen firmaları; Pelsan Aydınlatma, Fiberli, Entek LED, Modüled, CATA, NOAS, Luxtra ve Aktel Elektronik yılın aydınlatma firması olma...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *