Türk Aydınlatma Üreticileri İhracat Rekoru Kırdı

Aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı teknolojiler ile ivmeleniyor ve sürekli olarak gelişiyor. LED aydınlatma sistemleri pazarı tüm dünyada genişliyor, Türk aydınlatma üreticileri de masada ben de varım diyor ve pastadaki payını gün geçtikçe artırıyor.

24 Kasım 2017 Cuma, 07:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı teknolojiler ile ivmeleniyor ve sürekli olarak gelişiyor. LED aydınlatma sistemleri pazarı tüm dünyada genişliyor, Türk aydınlatma üreticileri de masada ben de varım diyor ve pastadaki payını gün geçtikçe artırıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren aydınlatma üreticileri, uluslararası fuarlara katılıyor ve markalarını en iyi şekilde tanıtıyor. Bu sayede karşılıklı ticaret ilişkileri geliştiriyor ve küresel pazara dahil oluyor. Bunun sonucunda da ülkemizin aydınlatma alanındaki ihracat kapasitesi gün geçtikçe artıyor.

Firmalarımız ihracat yaparak, satışlarını artırıyor, dünya pazarlarından pay alıyor, iç pazara bağımlılığını azaltıyor ve rekabet gücünü artırıyor. Aynı zamanda istihdam yaratıyor, teknolojik gelişmelere uyum sağlıyor ve yenilikçi ürün algısını sürekli olarak geliştiriyor.

Belli standartları yakalamış Türk aydınlatma ürünleri, uluslararası pazarda Türk malının kalite imajını güçlendiriyor ve marka bilinirliğini artırıyor.

Avrupa ülkeleri Türkiye’nin önemli ihracat pazarı, bunun dışında Türkiye’de üretilen yüksek kaliteli aydınlatma armatürleri Türkmenistan, Suudi Arabistan, Irak, BAE, Fas, Katar, Azerbaycan, Cezayir ve Kazakistan gibi ülkelere de ihraç ediliyor.

Assan Elektronik, 2017 yılının Kasım ayına kadar 2,5 Milyon Dolar ihracat gerçekleştirdi. Assan Elektronik ürünleri İngiltere, Sudan, Somali, Cezayir, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Irak, İran ve KKTC’de kullanılıyor.

Dış mekan aydınlatmada; sokak armatürleri, bahçe armatürleri , çim armatürleri, zemin armatürleri, havuz armatürleri, lineer armatürler, projektör armatürler, wallwasher armatürler, iç mekan aydınlatmada ise; mimari aydınlatma, endüstriyel aydınlatma armatürleri üreten Entek LED, 2017 yılının ilk on ayında 2,4 Milyon Dolar ihracat gerçekleştirdi.

Luxtra LED Aydınlatma markası altında özellikle dış mekan aydınlatma armatürleri üreten, Türk aydınlatma sektörünün Alibaba’sı olarak tanıttığı Lighting Equipment Sales projesini hayata geçiren Asya Trafik A.Ş., aynı dönemde 1 Milyon Dolar ihracat rakamına ulaştı.

 

İçerik Önerileri

Aydınlatma Tasarımcıları Ekimde Buluşuyor 5 günlük Uluslararası Aydınlatma Tasarım Atölyasi Yunanistan’ın Kea Adası’nda yapılacak. 2016 ekim ayında gerçekleşecek atölye çalışmaları; doğal gece ışığını, karanlık fikirli aydınlatma tasarımlarını öğretecek. Tasarımcının yenilikçi keşfetme becerilerini açığa çıkaracak ve kendi yeteneklerini de...
Çin Ticaret Heyeti, İstanbul’da Aydınlatma Sektörüyle İşbirliklerini Görüşecek Çin Ticaret Heyeti, 21-23 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbullight Fuarı kapsamında Türk aydınlatma firmaları ile yapacakları ikili iş görüşmelerle, ticari işbirlikleri hedefliyor.
Pelsan Yılın Aydınlatma Firması Seçildi Sektörün lider portalı, Aydınlatma Portalı tarafından düzenlenen ankette Pelsan Aydınlatma, oyların çoğunluğuna sahip olarak “Yılın Aydınlatma Firması” seçildi. Yılın Aydınlatma Firması Pelsan Aydınlatma’yı, ikinci Fiberli’yi ve üçüncü Assan Elektronik’i başarılarından ötürü kutlar, final oylamasına...
Philips 2020 Yılına Kadar 2 Milyar LED Aydınlatma Satışı Yapacak Philips Aydınlatma, 2016-2020 dönemi için ‘Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya’ adlı yeni sürdürülebilirlik programını başlattı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *