Yetersiz Aydınlatmanın Neden Olduğu İş Kazasında Firma Kusurlu Bulundu

İngilitere’de cam ve kimyasal ürünler üreten AGC Chemicals Europe firmasında çalışan David Crellan, arızalı bir borudan üzerine asit dökülmesi sonucunda ciddi şekilde yaralandı. Yapılan incelemelerde boru hattının bululduğu bölgedeki aydınlatmanın yetersiz olduğu anlaşıldı ve dava sonucunda firma 300.000£ tazminat ödemek zorunda kaldı.

18 Aralık 2017 Pazartesi, 11:48

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Yeterli aydınlatmanın olmaması, bir işçinin hayatını değiştirecek sülfirik asit yanığıyla sonuçlandı.

Lancashire, İngiltere’deki AGC Chemicals Europe, süreç operatörü David Crellan’in ciddi şekilde yaralandığı kazada 300.000£ tazminat ödemek zorunda kaldı.

Mahkeme, Crallan’ın bacağından korkunç şekilde yaralandığı kazada, sebebin arızalı bir borudan üzerine asit dökülmesi olduğunu açıkladı.

Şirket yetkilisi, arızalı boru hattının bulunduğu bölgedeki aydınlatmanın yetersiz olduğunu belirterek şirketin bu konudaki zaafiyetini kabul etti.

Dava sonucunda hakim, AGC’nin olaydan tümüyle sorumlu olduğuna ve mühendislerin güvenliğine yeterli önceliğin verilmediğine hükmetti. Bu riskle ilgili sistemsel hata olduğunu ve şirketin bunu çözmede yetersiz kaldığını belirledi.

2014 yılında ameliyat olan yaralı işçinin halen yürüyüşünde problem var. Kendisine ameliyat ertesi travmaya bağlı stres bozukluğu teşhisi de kondu.

PLD Türkiye (Çeviri), Lux Review (Haber Kaynağı)

İçerik Önerileri

İngiltere’de LED Aydınlatma Pazarı 4 Yılda İki Haneli Büyüme Görecek Brexit ile birlikte İngiltere LED aydınlatma pazarının senaryosu önemli ölçüde değişti. Sektörde düşük kaliteli ürünlerin de pazara dahil olmasıyla birlikte rekabetin arttığı biliniyor. Ayrıca yüksek stoklara sahip uzak doğu menşeli ürünler, büyük firmaları farklı arayışlara sürükledi. Haliyle İngil...
Tayvan’ın LED Aydınlatma Üretimi Küresel Destek Sayesinde %15 Artış Gösterdi Tayvan pazarında LED aydınlatma endüstrisi, bu yılın ilk 3 çeyreğinde üretim hacmini %15 oranında arttırdı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı'nın verilerine göre ülkede aydınlatma sektörü tıpkı parlayan bir yıldız gibi.
Güvercinler Trafik Işıklarına Yuva Yaptı Anne güvercin, yoğun bir kavşakta, yuvasını inşa etmek bir dizi trafik ışığını seçti. Bölge sakinleri, ailenin evini inşa etmek için amber renkli trafik ışığını seçen güvercine Amber adını verdi.
Las Vegas’ta Yayaların Adımlarıyla Çalışan Sokak Aydınlatmaları Kuruldu Yayaların adımlarından enerji alan yeni sokak aydınlatma sistemi Las Vegas'a kuruldu. Adımlarla çalışan armatürler, New York merkezli bir firma olan EngoPlanet tarafından geliştirildi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *