Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin UV LED Sterilizatörü Tasarlandı

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

04 Ağustos 2017 Cuma, 08:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

Yürüyen merdivenlerin ve hareketli bantların el tutma yerleri, her birinin binlerce kişinin eliyle temas etmesi nedeniyle enfeksiyona karşı çok savunmasızdır.

Bu tür alanlarda dezenfeksiyon için havlu ile günde iki veya üç kez silmek dışında başka bir önlem alınmıyordu. Bu, bazı insanların korkuluklara dokunmakta tereddüt etmesinin nedenlerinden biriydi.

LG Innotek, bir yürüyen merdivenin çalışması sırasında rayları sürekli olarak dezenfekte edebilen, ayrıca montajı ve yönetimi kolaylaştıran; korkuluklar için bir sterilizatör geliştirmeyi başardı. Bu gelişimin özü, UV LED teknolojisi.

Küpeşte UV LED Sterilizatörü, bir yolcu elini kolun üzerinde tutmadan önce, bir yüzeydeki mikropların %99.99’unu temizliyor.

Ürün, 278 nanometre (nm) dalga boyuna sahip olan UV LED ışığı yoluyla mikropların DNA’sını tamamen yok ederek, enfeksiyon kaynaklarının yayılmasını engelliyor. Ayrıca herhangi bir kimyasal madde veya ağır metal kullanmadığı için insan vücuduna zararsızdır.

Sterilizatörün diğer bir özelliği de, güç kaynağına ihtiyaç duymadan kablosuz bir cihaz olmasıdır. Ürünün çalışması, tutacağın hareketinden kaynaklanan enerjiyi kullanarak kendi kendine elektrik üretimine dayandığı için, herhangi bir elektrik maliyeti ortaya çıkmıyor.

Şirket yetkilileri, “Bu ürün hijyen ve güvenliği aynı anda sunan yenilikçi bir üründür.” diyor.

İçerik Önerileri

Çin’de Sahte Philips LED Lamba Alarmı Yerel Market ve Kalite Denetleme Komisyonu'nun yaptığı açıklamaya göre Çin'in Anhui Eyaleti'nde sahte Philips LED lambalar bulundu.
CES 2017 Fuarı Ekran Savaşlarına Sahne Olacak Samsung ve LG televizyon teknolojileri konusunda rekabete tüm hızıyla devam ediyor. Samsung'un QLED ürünlerinin karşısında LG'nin revize edilmiş OLED ürünleri yer alıyor.
ORCA Projesi Işık Üretmek İçin Yeni Malzemeler Araştırıyor LED'lerde kullanılan boya ve fosfor dönüştürücüler için gerekli olan nadir toprak metalleri, dünyamızda sınırlı miktarda bulunmaktadır. Dönüşüm malzemeleri büyük oranda (%75'e kadar) nadir toprak metallerinden oluştuğundan ve bu metallerin Avrupa ve dünya çapında kısıtlı bulunmasından dolayı, altern...
LED’ler Astronotların Uyku Düzenlerini Sağlamak İçin Kullanılacak Her 90 dakikada bir güneş doğup batsa sizin de geceniz gündüzünüze karışır değil mi? ISS'deki astronotlar bunu her gün defalarca yaşıyor ve bunun üstesinden gelebilmek için NASA onlara, LED'ler ile dünyaya benzer bir ortam tasarlayacak.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *