Zigana Tüneli’nin Eşsiz Aydınlatması

Toplamda 1.702 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli’nin yarısı Trabzon’dan, diğer yarısı da Gümüşhane’den alınan elektrik ile aydınlatılıyor.

18 Ağustos 2017 Cuma, 08:05

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Toplamda 1.702 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli‘nin yarısı Trabzon‘dan, diğer yarısı da Gümüşhane‘den alınan elektrik ile aydınlatılıyor.

Bundan 30 yıl önce yapımı tamamlanan Zigana Tüneli‘nin yapımına çift taraflı başlanması sebebiyle, enerjilendirme de o zamandan beri çift taraflı olarak yapılıyor. Tünelin her iki ucuna da enerji ayrı trafolardan sağlanıyor. Trabzon ve Gümüşhane tünelin aydınlatma işini ortak olarak yürütüyor.

Bazı zamanlarda tünelin yarısının aydınlık, yarısının karanlık olmasının sebebi bir tarafın Trabzon il şebekesinden, diğer tarafın da Gümüşhane il şebekesinden enerji alıyor olması. Gümüşhane il şebekesinde problem olduğunda Gümüşhane tarafı, Trabzon il şebekesinde arıza olduğunda ise diğer taraf karanlığa gömülüyor.

Tünel içerisinde arıza olduğunda ise arızanın hangi yarısında olduğuna bakılarak müdahale yapılıyor.

Kullanıma açıldığında dünyanın en uzun ikinci tüneli unvanını alacak 14,5 km uzunluğundaki yeni Zigana Tüneli’nin enerjisini yalnızca Trabzon tarafından alacağı duyuruldu.

İçerik Önerileri

Anamur’da Aydınlatma Çalışmaları Büyük Beğeniyle Karşılandı Anamur’da İçmesuyu Hatları Yenileme çalışmaları, Sıcak Asfalt Çalışmaları ve kaldırım çalışmaları ile birlikte son bir yılda yaşanan değişiklikler sonrası şehir genelinde gerçekleştirilen ışıklandırma çalışmaları vatandaşların büyük beğenisini kazandı.
Ankapark’ta Aydınlatma Çalışmaları Başladı Ankapark'ın aydınlatma uygulamalarında kullanılan LED teknolojisi, parkın güzelleştirilmesine yardımcı oluyor. Bu özel aydınlatma, Ankara'da son günlerde etkili olan kar ile birleşince büyüleyici bir manzara yarattı.
Fırat EDAŞ’ın Aydınlatma Şikayet ve Takip Sistemi Başarısı Antalya'da gerçekleştirilen genel aydınlatma toplantısında 2015 yılı aydınlatma talep ve şikayetleri değerlendirildi.
Gümüşhane Işıl Işıl Olacak Gümüşhane Belediye Başkanlığı, kentin modern bir görüntüye kavuşması için önemli binalar, cadde ve yollar ile bazı kamu binalarında LED aydınlatma yapılacak.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *