Kıbrıs 10.000 Adet LED Sokak Armatürü Alımına Hazırlanıyor

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), yaklaşık 1 buçuk milyon Euro’ya 10.000 adet LED sokak armatürü alımı için hazırlanıyor. Daha önce 55.000 adet LED sokak armatürü alan Kıbrıs, yeni bir ihale ile teklif topladı.

10 Kasım 2017 Cuma, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), yaklaşık 1 buçuk milyon Euro‘ya 10.000 adet LED sokak armatürü alımı için hazırlanıyor. Daha önce 55.000 adet LED sokak armatürü alan Kıbrıs, yeni bir ihale ile teklif topladı.

Kurum, ihaleye teklif verebilmek için 10.000 TL+KDV şartname bedelini firmalara şart koştu. Bu ücreti KIB-TEK veznelerine yatıran firmalar, KIB-TEK Satın Alma Şube Amirliği’nden şartname ve teklifle ilgili bilgileri aldı.

Şartnamede ürünlerin marka menşelerinin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, EFTA Ülkeleri, Avrupa Birliği Ülkeleri ve Türkiye olması şart koşuldu.

LED sokak armatürleri için CE/TSE uygunluğu şart koşuluyor. LED paketlerinin ömür ölçümlerini gösteren LM80-08 test raporlarının da teklife eklenmesi isteniyor.

LED armatürün sistem verimliliğinin en az 105 lm/W seviyesinde olması gerektiği, bu etkinlik faktörünün fotometrik ölçüm sonucuyla belgelenmesi isteniyor.

Armatürlerin 7.000 tanesi ahşap direklere monte edileceği için konsollu, 3.000 tanesi ise demir direklere monte edileceği için konsolsuz isteniyor.

LED sokak armatürleri EN 60529 standardına göre en az IP66 koruma sınıfına sahip olmalı.

Daha önce 18 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan ihale şartnamede yapılan değişiklikler (LED paketlerinin 3000K renk sıcaklığında olması gerektiği) nedeniyle 1 Kasım 2017 tarihine ertelenmişti. İhale bedeli yaklaşık 1.500.000 € + KDV olarak belirtiliyor.

İçerik Önerileri

Akıllı Sokak Aydınlatmaları Kar Küreme Ekiplerine Yardımcı Olacak Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, ABD kötüleşen hava şartları sonucu şiddetli bir kışla karşı karşıya kaldı. Bu yüzden kar temizlemek zaman alıcı ve zor bir görev haline geldi. Karların kürenmesine ve temizlenmesine yardımcı olmak için ABD sokaklarının akıllı LED aydınlatma armatürleri ile donatılması p...
Vietnam LED Pazarı 2016’da 348 Milyon Dolara Ulaştı Vietnam hükümetinin yerel proje destekleri ve büyük üretim planı sonuçlarını vermeye başladı. Güney Kore, Çin ve Japonya’nın büyüme yardımı ile daha da güçlenen market daha şimdiden bir önceki yıla göre %28 oranında büyüme gösterdi.
16 Mayıs Uluslararası Işık Günü İlan Edildi UNESCO Genel Konferansı'nda alınan kararla, 16 Mayıs'ın Uluslararası Işık Günü olarak kutlanacağı belirtildi. İlk Işık Günü kutlaması 16 Mayıs 2018'de planlanıyor. Bu tarih, Theodore Maiman tarafından 16 Mayıs 1960'da bir lazer ışınının ilk operasyonunun yıl dönümünü işaret ediyor....
Çok Parlak LED Sokak Lambaları Vatandaşları Rahatsız Etti BBC'nin raporuna göre Washington sakinleri, LED sokak lambalarının çok parlak ve rahatsız edici olmasından şikayet ediyor. Vatandaşlar, yüzlerinde parlayan beyaz ışık sebebiyle geceleri uyumakta zorlanıyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum

  1. Adnan Çakıroğlu

    10 Kasım 2017 at 10:31

    Merhaba;

    Yanlışınız var, 55.000 adet alınmadı. İlk ihale ile 10.000 adet alındı, ikinci ihaleyi kazanan firma iflas açıkladığı ve ürünleri veremediğinden ihale iptal oldu. Bu ihalede de yine 10.000 adet için alıma çıkmışlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *