Nichia LED Pazarındaki Liderliğini Korudu

Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı. Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

02 Ağustos 2017 Çarşamba, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

TrendForce’un bir bölümü olan LEDinside, LED aydınlatma pazarındaki istikrarlı büyümenin, LED çip ve paket endüstrilerinin kapasite artırma çalışmalarını 2016’da desteklediğini belirtti.

Ayrıca, Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri, LEDinside’nin 2017 Çin LED Chip ve Ambalaj Endüstrisi Raporuna göre 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı.

Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

2016 yılı için Çin’deki ilk 10 paket tedarikçisinin toplam geliri 2015 rakamıyla karşılaştırıldığında %24 artışla 4,1 milyar ABD doları oldu. Buna karşılık, küresel LED paket pazarının yıllık ortalama büyüme oranı 2016’da sadece %6 oldu. LEDinside analisti Allen Yu, “Sıralama, Çin’in paket endüstrisine yoğunlaşmış olduğunu işaret ediyor” dedi.

Büyük tedarikçiler MLS, NationStar ve Honglitronic, bu yıl üretim kapasitelerini artıracak. Ek kapasite sağlandıktan sonra, Çin’in LED paket endüstrisi küresel pazarda daha belirgin bir konuma geleceği söylenebilir.

Nichia, imalat teknolojisindeki avantajları, patentleri ve markası nedeniyle 2016 yılı için liderliğini korudu. Arka aydınlatma alanında büyük bir pazar payı sürdürmenin yanı sıra, Nichia birinci sınıf otomotiv aydınlatma pazarında da çok aktifti.

LEDinside

İçerik Önerileri

Utah Üniversitesi Profesörü LED Çalışmalarıyla En İyi Araştırma Ödülünü Aldı Utah Üniversitesi'nin ünlü profesörü, mühendislik fakültesinin eski dekanı ve LED teknolojisinde öncü Gerald Stringfellow, ışık yayan diyotlar üzerine kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar ile en iyi araştırma ödülüne layık görüldü.
Kaliforniya 6.000 Yol Aydınlatma Armatürünü LED’ler İle Değiştiriyor ABD Kaliforniya'da Chico şehri yol aydınlatmalarının önümüzdeki 4-6 hafta içinde daha verimli LED armatürler ile değiştirileceği belirtildi.
Drone’lar LED Sokak Aydınlatmaları Üzerine Konacak Amazon bir süredir droneları paketlerin tesliminde kullanmayı planlıyor. Ancak bu planın önemli ayrıntıları bu güne kadar bilinmiyordu. Çok yakında LED sokak aydınlatmaları üzerine konacak dronelar görebilirsiniz.
Rafael Morgan’ın Işık Damlası Tasarımı Musluk sağa sola çevrilerek parlaklığı değiştirilebilen LED lamba ile Morgan, Uluslararası LED Tasarım Yarışmasında üçüncülüğü kazandı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *