Nichia LED Pazarındaki Liderliğini Korudu

Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı. Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

02 Ağustos 2017 Çarşamba, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

TrendForce’un bir bölümü olan LEDinside, LED aydınlatma pazarındaki istikrarlı büyümenin, LED çip ve paket endüstrilerinin kapasite artırma çalışmalarını 2016’da desteklediğini belirtti.

Ayrıca, Çin’in LED paket pazarının yıllık geliri, LEDinside’nin 2017 Çin LED Chip ve Ambalaj Endüstrisi Raporuna göre 2016 için %6 artarak 8,9 milyar ABD dolarına ulaştı.

Nichia, gelir payı sıralamasında 2016 yılına kadar Çin pazarında birinci sırada yerini korurken, MLS ikinci sırada, Lumileds ise üçüncü sırayı aldı.

2016 yılı için Çin’deki ilk 10 paket tedarikçisinin toplam geliri 2015 rakamıyla karşılaştırıldığında %24 artışla 4,1 milyar ABD doları oldu. Buna karşılık, küresel LED paket pazarının yıllık ortalama büyüme oranı 2016’da sadece %6 oldu. LEDinside analisti Allen Yu, “Sıralama, Çin’in paket endüstrisine yoğunlaşmış olduğunu işaret ediyor” dedi.

Büyük tedarikçiler MLS, NationStar ve Honglitronic, bu yıl üretim kapasitelerini artıracak. Ek kapasite sağlandıktan sonra, Çin’in LED paket endüstrisi küresel pazarda daha belirgin bir konuma geleceği söylenebilir.

Nichia, imalat teknolojisindeki avantajları, patentleri ve markası nedeniyle 2016 yılı için liderliğini korudu. Arka aydınlatma alanında büyük bir pazar payı sürdürmenin yanı sıra, Nichia birinci sınıf otomotiv aydınlatma pazarında da çok aktifti.

LEDinside

İçerik Önerileri

Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin UV LED Sterilizatörü Tasarlandı LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk "Küpeşte UV LED Sterilizatörü" ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.
Hindistan’da 1$’a 9W LED Ampul Dağıtılacak Times of India gazetesinin haberine göre Hindistan, LED tabanlı yurtiçi verimli aydınlatma programı kapsamında başkent Delhi'de 9W LED ampulleri ev ve ticari kullanıcılara 1$'ın biraz üzerinde dağıtacak.
LED Işığın Kullanımı Gıda Zehirlenmelerini Önleyebilir Mavi LED ışığı altında gıda zehirlenmesine yol açan Escherichia coli ve Salmonella Typhimurium bakterilerinin büyük oranda azaldığını fark eden araştırmacılar, daha çok bakteri tipini hedefleyen ve daha etkin dezenfektasyon sağlayan yeni bir yöntemin peşinde.
Fakim LED Aydınlatma Köyü Bugüne kadar 7000 çevre dostu güneş enerjili LED lamba dağıtılan Nagaland'da Fakim köyü tamamen LED aydınlatma kullanan ilk köy oldu.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *