TTAF Volans Lineer LED İncelemesi

Cephe aydınlatmalarına modern bir çizgi katan Lineer LED armatürleri, artık pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda uzun ömür beklentisinin yanında, suya, toza karşı dayanıklılığa, çizgi şekilde ve kesintisiz bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. TTAF’nin bu ihtiyaçlara cevap vermek için geliştirdiği Lineer LED ürünü Volans incelemek üzere bize ulaştı.

16 Ekim 2017 Pazartesi, 07:50

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Cephe aydınlatmalarına modern bir çizgi katan Lineer LED armatürleri, artık pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda suya, toza karşı dayanıklılığa, çizgi şekilde ve kesintisiz bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. Yüksek ve erişilmesi zor noktalara monte edildiğinden, ürünün uzun ömürlü olması da son derece önemlidir.

TTAF’nin bu ihtiyaçlara cevap vermek için geliştirdiği Lineer LED ürünü Volans incelemek üzere bize ulaştı.

TTAF, 2003 yılında kuruldu ve o tarihten bugüne profesyonel LED aydınlatma uygulamaları, bağlantı elemanları ve kablo gruplama konusunda müşterilerine hizmet veriyor. Farklı ihtiyaçlara göre ürün gamını sürekli yenileyen TTAF, Volans’ı da bu kapsamda geliştirdi.

Volans Lineer LED polarize yapıya sahip olduğu için kamaşmayı minimize ediyor ve renkleri gerçek sıcaklığında yansıtıyor.

Volans, IP67 standartlarında üretilmiş, bu sayede suya ve toza karşı yüksek koruma sağlayabiliyor.

Volans’ın üzerinde enerjilendirme için bir giriş bir de çıkış konnektörü bulunuyor. Bu konnektörler de IP68 koruma sıfına sahip ve zorlu koşullara karşı dayanıklı yapıdadır. Konnektörler sayesinde ürünler birbirine kolayca eklenebiliyor.

Flicker, hem sağlık açısından hem de fotoğraf ve video çekimleri için oldukça önemlidir. Volans, Flicker-free teknolojisine sahiptir, bu sayede ışıkta herhangi bir titreme görülmez.

Ürün 24V DC gerilim ile çalıştığından bize bir adaptör ile birlikte gönderildi. Biz de testlerimizi bu adaptör ile yapacağız.

Volans 30cm’den 3m’ye kadar istenilen her ölçüde üretilebiliyor. Ayarlanabilir montaj ayakları 180 derece dönebiliyor, bu sayede kolayca istenilen açıya yönlendirilebiliyor. Bu montaj ayakları üzerinde yüzeye monte edebilmek için montaj delikleri de unutulmadı. TTAF, metal yüzeylere vidasız monte edebilmek için istenildiği taktirde mıknatıslı ayakları size sağlayabiliyor.

Volans’ın sonlandırma bölgelerinde her biri 1mm kalınlığında kapaklar kullanılıyor. İki ürün birleştirildiğinde sadece 2mm’lik bir açıklık kalıyor. Burada şeffaf kapaklar kullanıldığından gölgelenme yapmıyor. Bu da Volans serisi ışıklandırıldığında, kesintisiz bir görüntü oluşmasına yardımcı oluyor.

Nichia ve Lumileds LED’lerden gücünü alan Volans Lineer LED, 24V DC gerilim altında çalışıyor ve ürünün EVS-01, EVS-02 kodlarıyla iki farklı seçeneği bulunuyor. EVS-01’de metrede 120 LED kullanılırken, EVS-02’de metrede 84 LED kullanılıyor. EVS-01 metrede 24W güç çekip 2000 lümen ışık akısına sahipken, EVS-02 16W güç çekmekte ve 1400 lümen ışık akısı sunmaktadır. Tek hattan enerjilendirerek 6-9 metre uzunluktaki Volans serinizi ışıklandırabilirsiniz.

Bize gelen ürün numunesi de 50cm boyutunda EVS-01 modeliydi ve yaptığımız ölçüme göre üreticinin belirttiği gibi 12W (24W/m) güç çekiyor.

Volans, hızlı ve kolay kurulumu, güçlü ve dayanıklı yapısı ile göreve hazır. Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir, destek ve talepleriniz için doğrudan TTAF Elektronik yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

NOAS LED Şerit LED İncelemesi Piyasada pek çok çeşit şerit LED bulunuyor. Bu karmaşada kaliteli ürüne ulaşmak bazen zor olabilir. Sizin için NOAS LED markasının YL50-5001 kodlu üç çipli, iç mekan 5050 beyaz şerit LED'ini inceliyoruz.
Philips LED Lamba İncelemesi Geçtiğimiz günlerde en çok satılan LED lambalarla ilgili inceleme yapacağımız Aydınlatma Portalı’nın sosyal medya hesaplarında duyurulmuştu. Testimize ilk olarak Philips’in CorePro modeli LED lambası ile başlıyoruz. Bakalım kutu üzerindeki değerler doğru mu? Bu ürün ev kullanıcılarına hitap ediyor m...
Acil Aydınlatmalı LED Lamba İncelemesi Elektrik kesintilerinde ufak bir panik yaşarız. Karanlıkta kalmamak için ya telefonun flaş ışığına, ya bir el fenerine ya da bir muma ihtiyaç duyarız. Artık evimizde kullandığımız LED lambalar bu ihtiyaca cevap veriyor. Acil aydınlatma kitli, içerisinde bir pil bulunduran LED lamba sayesinde, elektr...
GLOW WORM LED Lamba İncelemesi LED lamba inceleme serimizde son olarak GLOW WORM marka LED lambayı mercek altına alıyoruz. Migros mağazalarında satılan bu lamba, evlerimizde kullanmak için uygun mu?

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *