Uzungöl Ahşap Görünümlü Özel Direklerle Aydınlatıldı

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl’ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı. Projede, bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı.

01 Eylül 2017 Cuma, 08:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl‘ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı.

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Uzungöl’ü her yıl binlerce yerli, yabancı turist ziyaret ediyor.

Çaykara Belediyesi de bu merkezin güzelleştirilmesi için pek çok çalışma yapıyor.

Son hayata geçirilen proje, göl ve çevresinin aydınlatılması oldu. 2,5 milyon lira olarak ortaya çıkan maliyet Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılandı.

Projede ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı. Bu direklerin 259 tanesi yürüyüş yolları ve park çevresinde, geri kalan 108 tanesi ise park alanları içerisinde kullanıldı. Uzungöl Camii de bu kapsamda aydınlatıldı.

Aydınlatmada kullanılan direklerin bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde seçildiği belirtiliyor.

Yeni aydınlatmalar sayesinde ziyaretçiler yürüyüş alanlarında daha rahat gezebiliyor.

İçerik Önerileri

Anamur’da Aydınlatma Çalışmaları Büyük Beğeniyle Karşılandı Anamur’da İçmesuyu Hatları Yenileme çalışmaları, Sıcak Asfalt Çalışmaları ve kaldırım çalışmaları ile birlikte son bir yılda yaşanan değişiklikler sonrası şehir genelinde gerçekleştirilen ışıklandırma çalışmaları vatandaşların büyük beğenisini kazandı.
Ankara’da Esnafın Ortak Sorunu Aydınlatma "Yetersiz aydınlatma güvenlik ve işporta sorununu ortaya çıkarıyor. Kendini güvende hissetmeyen halk akşam saatlerinde Kızılay'a gelmek istemiyor."
Rize’de Fıkra Gibi Aydınlatma Direği Açılışı Rize'de geçtiğimiz ay yapımı tamamlanan aydınlatma direkleri için açılış töreni düzenlenmesi yerel basında yoğun bir şekilde eleştirildi.
Sokak Armatürleriyle Sıradışı Bir AVM Aydınlatması Ankara'da büyük bir alışveriş merkezi aydınlatma konusunda yetersizlikten şikayetçiydi. Mimarların aklına bir fikir geldi ve alışveriş merkezi içine direkler ve LED'li sokak armatürleri yerleştirildi. Yol aydınlatması için tasarlanmış armatürler başta aydınlatma sorununu çözmüş gibi görünse de başka...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *