Uzungöl Ahşap Görünümlü Özel Direklerle Aydınlatıldı

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl’ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı. Projede, bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı.

01 Eylül 2017 Cuma, 08:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl‘ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı.

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Uzungöl’ü her yıl binlerce yerli, yabancı turist ziyaret ediyor.

Çaykara Belediyesi de bu merkezin güzelleştirilmesi için pek çok çalışma yapıyor.

Son hayata geçirilen proje, göl ve çevresinin aydınlatılması oldu. 2,5 milyon lira olarak ortaya çıkan maliyet Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılandı.

Projede ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı. Bu direklerin 259 tanesi yürüyüş yolları ve park çevresinde, geri kalan 108 tanesi ise park alanları içerisinde kullanıldı. Uzungöl Camii de bu kapsamda aydınlatıldı.

Aydınlatmada kullanılan direklerin bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde seçildiği belirtiliyor.

Yeni aydınlatmalar sayesinde ziyaretçiler yürüyüş alanlarında daha rahat gezebiliyor.

İçerik Önerileri

Rize’de Fıkra Gibi Aydınlatma Direği Açılışı Rize'de geçtiğimiz ay yapımı tamamlanan aydınlatma direkleri için açılış töreni düzenlenmesi yerel basında yoğun bir şekilde eleştirildi.
Fırat EDAŞ’ın Aydınlatma Şikayet ve Takip Sistemi Başarısı Antalya'da gerçekleştirilen genel aydınlatma toplantısında 2015 yılı aydınlatma talep ve şikayetleri değerlendirildi.
Avanos Belediye Binasının Işıklandırma Çalışması Tamamlandı Nevşehir'de Avanos Belediye Hizmet Binasının tadilat ve dış cephe iyileştirme çalışmalarının ardından aydınlatma çalışmaları da tamamlandı.
Tamamı LED Aydınlatmalı Bisiklet Yolu İçin Çalışmalar Hızlandı Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapılan ve şehrin doğusundan batısına uzanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda ilk etap çalışmaları hızla devam ediyor. Bisiklet yolu üzerinde Vestel'in özel bir ürünü olan Bollard kullanılıyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *